Martina Jíchová: Pořádat online soutěž je legrace a adrenalin

Vloni v květnu Martina vyhrála zde na ABCsoutěže.cz zbrusu nový e-book Nej soutěž – Krok za krokem k vymazlené soutěži. Začátkem tohoto roku mi nadšeně hlásila, že její soutěž už má přes 1.000 soutěžících a pořád to roste. Na to jsem se musela vyptat podrobněji…

Než se začtete do rozhovoru, ráda bych vám Martinu aspoň stručně představila:

martina-jichovaMartina Jíchová je cvičitelka SM systému pro zdravá záda, autorka video kurzu cvičení SM systému pro začátečníky a nadšená propagátorka celostního přístupu k životu.

Více se o ní a o tom, čím se zabývá, dočtete na jejím blogu na adrese
www.martinajichova.cz, kde také probíhaly obě níže zmiňované soutěže.

A když už víte, s kým máte tu čest, jdeme na to…

Jak a kdy ses dostala k pořádání online soutěží?

Dneska se musím smát, protože před 2 lety jsem vůbec netušila, co to online soutěž je. Poprvé jsem se s tématem online soutěže setkala díky Tobě, když jsme se potkaly v online kurzu Podnikání z pláže. Bylo z Tebe cítit, jak tě online soutěže baví a já si říkala, co na těch soutěžích ta Petra vidí. Dost jsi mě tím nahlodala, takže jsem ze zvědavosti začala číst Tvoje články. Můj první článek, který jsem o online soutěži přečetla, byl Komu poslouží online soutěž v podnikání. Článek mě zaujal, takže jsem Tě začala číst pravidelně 🙂

nej-840

Když jsi vyhlásila soutěž o Tvůj nový e-book Nej soutěž, neváhala jsem ani minutu a do soutěže se ze zvědavosti přihlásila. V duchu jsem si říkala, že bych ten e-book moc chtěla, protože jsem začala přemýšlet, že bych mohla taky nějakou soutěž zkusit, že na tom fakt asi něco bude. Pak jsem to pustila z hlavy a za nějaký čas přišel email, kdo e-book vyhrál. A byla jsem to já! V ten moment jsem jasně věděla, že moje první online soutěž na sebe nenechá dlouho čekat.

Proč ses rozhodla soutěž uspořádat?

Za prvé hlavně proto, že víc než tuny teorie, mám ráda praxi. Prostě jsem chtěla Ty tvoje vychytávky z e-booku otestovat v praxi a přesvědčit se, jestli to opravdu funguje tak, jak nám píšeš 🙂

Za druhé taky proto, že jsem zrovna v té době dodělala svůj první video kurz cvičení SM systému a chtěla jsem o něm lidem říct a tohle byla skvělá příležitost.

martina-jichova-ebookPozn.: Martinin videokurz cvičení SM systému momentálně prochází rekonstrukcí, proto si jej bohužel teď nemůžete objednat. Pokud jste na něj zvědaví, stáhněte si zatím zdarma Martinin e-book Uvolněná a rovná záda za 10 minut cvičení SM systému denně.

Až bude online kurz opět spuštěný, budou o něm všichni čtenáři e-booku informováni 😉

Naplnila soutěž tvoje očekávání?

Moje soutěž o video kurz cvičení SM systému byla moje úplně první online soutěž v životě, takže jsem vůbec netušila, co od ní můžu očekávat a šla jsem do toho spíš za zvědavosti než s nějakým konkrétním cílem.

Výsledkem bylo 33 soutěžících, zkušenost a hlavně zjištění, že

online soutěž je fajn nástroj, jak dát lidem vědět, že jsem pro ně připravila něco, co jim pomůže vyřešit třeba jejich problém s bolestí zad nebo krční páteře.

U druhé online soutěže už to bylo jinak. Díky prostudování Tvého e-booku Nej soutěž už jsem věděla, co je mým cílem a proč online soutěž pořádám. Věnovala jsem daleko víc času přípravě a všechno jsem si víc a do hloubky promyslela. A výsledek byl nesrovnatelný, 1490 soutěžících. Taky mi došlo, že úspěch online soutěže nezávisí jen na její přípravě, ale také na dobré propagaci a že je super, když máte parťáka, který Vám s propagací pomůže.

A jestli naplnila soutěž moje očekávání?

Já se snažím očekávání nemít, protože pak má příprava soutěže úplně jinou energii. Ano, je strašně fajn sledovat, jak se neustále zvyšuje počet soutěžích, je to pro mě obrovská motivace vyšperkovat další soutěž tak, aby přinesla užitek jak soutěžícím, tak mně.

Co tě na soutěži nejvíc překvapilo?

Že pořádat online soutěž je vážně legrace a adrenalin 🙂 pořádání online soutěží mně totiž začalo hrozně bavit. Taky mě překvapilo, jakou sílu online soutěž má, když je vytvořená s nadšením, že se dá použít opravdu pro každý obor a že vyhlášením výherce práce s online soutěží nekončí 🙂 Začala jsem také sledovat různé online soutěže, učit se z nich a inspirovat se jimi.

Jak ti při přípravě soutěže pomohl e-book Nej soutěž?

V e-booku mě fascinovalo, jak jsi vše dopodrobna vysvětlila, popsala, rozebrala a s jakou lehkostí. S e-bookem pracuji vlastně neustále, hodně mi pomáhají pracovní listy, když si potřebuji utřídit nebo ujasnit myšlenky.

E-book Nej soutěž – Krok za krokem k vymazlené online soutěži je můj manuál a pomocník, ve kterém najdu vždy odpověď, když si nevím rady.

nej-soutez+bonusyDěkuju za příjemné povídání o soutěžích a držím palce, ať se ti nejen při jejich pořádání daří podle tvých představ nebo ještě líp!

Chtěli byste to umět taky?

ebook-nej-soutez-tablet-800Martina při přípravě svých soutěží vycházela z informací na tomto webu a postupovala podle podrobného návodu v e-booku Nej soutěž – Krok za krokem k vymazlené online soutěži.

Můžete se vydat v jejích stopách, e-book je stále na prodej v balíčku se třemi užitečnými bonusy. Dostanete k němu také e-book Typologie online soutěží, pracovní listy a checklist pro přípravu vymazlené soutěže. Objednat si ho můžete na www.nejsoutez.cz.

PS: Možná další podobný rozhovor bude s vámi o vaší soutěži, kterou podle e-booku připravíte.

Petra Vymětalová

Napsal/a Petra Vymětalová

Pořádám online soutěže od roku 2004, kdy jsem vytvořila svůj první web - VašeDěti.cz. Od roku 2012 provozuji katalog online soutěží České-soutěže.cz. Na základě takto získaných zkušeností jsem napsala podrobný návod na uspořádání přínosné online soutěže Nej soutěž - Krok za krokem k vymazlené online soutěži.

Co na to říkáte?

Budu ráda, když mi napíšete svůj názor.