Jak se soutěžilo v roce 2016?

TOP kategorie výher roku 2016

S TOP 4 kategoriemi jste si mohli minulý týden pohrát na facebookové stránce Podnikáme hravě. Odtajnila jsem 4 nejatraktivnější typy výher a úkolem fanoušků bylo tipnout si, jaké je jejich přesné pořadí. Netrefil to nikdo.

Pořadí všech kategorií dle typu výhry bylo následující:

cs-topkategorie2016-vysledek

  1. Elektronika, elektro
  2. Domácnost, jídlo
  3. Cestování, sport
  4. Peníze, poukazy
  5. Krása a zdraví
  6. Pro děti, hry
  7. Kultura, zábava
  8. Auto, moto
  9. Ostatní

Ještě zajímavější je toto pořadí ve chvíli, kdy se k němu přidá přehled, kolik soutěží bylo v dané kategorii zveřejněno.

Ukáže se pak třeba to, že kategorie Cestování, sport je sice trochu méně navštěvovaná než Domácnost, jídlo, ale je v ní zhruba o 60 % méně soutěží. Vaše soutěž v ní tak bude víc na očích.

kategorie-soutezi-2016

Při výběru ceny do své soutěže vždy berte v potaz především to, komu je soutěž určená a k jakému účelu má sloužit! Teprve pak zvažujte vhodný typ výhry.

Zvýraznění soutěže se vyplatí

Opět se také potvrdilo, že se vyplatí zařadit soutěž mezi Nej. Při srovnání takto zvýrazněných soutěží s nezvýrazněnými o obdobné nebo stejné ceny, je rozdíl tím výraznější, čím atraktivnější je výhra. U vstupenek a kosmetických balíčků je to kolem 200 %, zvýrazněná soutěž o iPhone 6 zaznamenala 11× více zobrazení než obdobná soutěž, která se objevila pouze v běžných výpisech. Podotýkám, že obě soutěže trvaly stejně dlouho.

Speciální nabídka pro „naše“ pořadatele

Jak vidíte, rozdíl mezi zvýrazněnou a nezvýrazněnou soutěží je dost markantní. Rozhodnete-li se investovat do atraktivní výhry, vyplatí se připlatit i za propagaci soutěže, i kdybyste využili jen týdenní zvýraznění za 690 Kč. Pořádáte-li soutěže několikrát do roka, jednoznačně stojí za zvážení zvýhodněné balíčky. V tom nejvýhodnějším pořídíte týden Nej za pouhých 210 Kč.

Pro pořadatele registrované v katalogu České-soutěže.cz jsem připravila novoroční nabídku, kdy za cenu 1 týdne dostanou dvojnásobek.

Týden zvýraznění pak vychází na příjemných 345 Kč. Podmínkou je objednat nejpozději 10. 1. 2017 e-mailem zaslaným na adresu info@ceske-souteze.cz a uhradit vystavenou proformu do konce letošního ledna.

infografika-online-souteze-2016-nahledShrnutí v infografice

Probírat se těmi čísly mě bavilo natolik, že jsem se rozhodla z toho nejzajímavějšího vytvořit svoji první infografiku.

Jak se mi to podařilo, se můžete přesvědčit sami, když si ji přímo zde stáhnete 😉

Infografika Online soutěže 2016 (staženo 462× )
(stačí kliknout a je vaše 😉 )

Jaká je vaše soutěžní bilance za rok 2016?

Budu ráda, když mi do komentáře pod tento článek napíšete, co jste si z pořádání online soutěží v loňském roce odnesli vy. A klidně se rovnou podělte i o své plány na letošek 😉

Petra Vymětalová

Napsal/a Petra Vymětalová

Pořádám online soutěže od roku 2004, kdy jsem vytvořila svůj první web - VašeDěti.cz. Od roku 2012 provozuji katalog online soutěží České-soutěže.cz. Na základě takto získaných zkušeností jsem napsala podrobný návod na uspořádání přínosné online soutěže Nej soutěž - Krok za krokem k vymazlené online soutěži.

Co na to říkáte?

Budu ráda, když mi napíšete svůj názor.