6 změn, díky kterým jsou České-soutěže.cz přehlednější

Té změny, která v katalogu online soutěží České-soutěže.cz proběhla poslední říjnovou neděli, si nešlo nevšimnout. Kromě nového designu přinesla i několik úprav, s nimiž by pro vás mělo být soutěžení snazší. Podívejme se na ně spolu pěkně zblízka…

Nejdřív pár slov ke změně samotné

Moc dobře vím, že překopat web, na který jsou lidé už léta zvyklí, není jen tak. A to nemám na mysli tu spoustu práce, která stojí za takovým zásadním zásahem do běhu stránek.

Uvědomuju si, že řada lidí změny prostě nemá v lásce a radši setrvá u zažitých způsobů. Tento přístup plně respektuji. I proto tak dlouho trvalo, než jsem se vůbec do dlouho plánovaných úprav pustila.

Kdyby to nebyla nutnost hned z několika zásadních důvodů (např. špatné zobrazování webu na mobilních zařízeních a další funkční problémy), nejspíš bych váhala dál. Jenže to už prostě nešlo…

Aby změna bolela co nejméně

Mohla jsem nejspíš jen upravit jednotlivé problémy a běžný uživatel by nic třeba ani nepoznal. Ale možná to znáte – jak se rýpne do něčeho staršího data (předchozí design sloužil už od roku 2008), začne se to pomalu ale jistě sypat celé. Člověk odhalí další a další nutné opravy. No a kdo by chtěl mít web jen samou záplatu?

Přemýšlela jsem proto nad tím, jak to udělat, aby změna bolela co nejméně a aby po prvotním šoku přišla i úleva, že je to tak vlastně v pořádku, ideálně se zjištěním, že se najdou i vychytávky, které se vydařily.

Otázka číslo 1 tedy zněla:

Jak to udělat, aby se vám s námi soutěžilo ještě lépe?

Hledala jsem způsoby, jak vám účast v soutěžích co nejvíce usnadnit. To, na co jsem přišla, jsem zrealizovala. Jak se mi to podařilo, je už na vašem posouzení. Ohlasy jsou zatím 50 na 50.

Ta „negativní padesátka“ mě přiměla právě k sepsání tohoto článku. Chápu, že změna mnohým z vás přinesla prvotní šok. Z ohlasů, které od vás dostávám přes formulář v katalogu, zjišťuji, že některé vychytávky nejsou ani zdaleka tak snadno pochopitelné a intuitivní, jak jsem si myslela. Zde je tedy jejich shrnutí i s návodem k použití.

V čem je soutěžení přes České-soutěže.cz jednodušší?

… aspoň dle mého názoru (a záměru). Máte-li pocit, že je tomu jinak, neváhejte mě opravit.

1. Můžete soutěžit rovnou

Odpadla nutnost prokliknout se nejdříve na katalogový zápis soutěže se stručným popisem, odkud jste pak teprve mohli přejít na vlastní stránku soutěže.

Nyní prostě kliknete na soutěž v jakémkoli výpisu (hlavní strana, kategorie, aktuální soutěže, nenavštívené soutěže) a můžete se pustit do internetového boje o výhry.

2. Stejné okno s možností návratu

Naprostá většina soutěží se vám otevře ve stejném okně a panelu, kde na ni kliknete. Navíc se zobrazuje pod naší hlavičkou, takže po odsoutěžení můžete jen kliknout v záhlaví na odkaz „Zpět“ a jste zase tam, odkud jste k soutěži přišli.

Pokud by se vám otevírání soutěže pod hlavičkou katalogu České-soutěže.cz nepozdávalo, prostě prokliknete v záhlaví odkaz „Otevřít přímo“.

CS_detail-hlavicka3. Přehlednější výpisy

Vyjma přehledu doporučených soutěží na hlavní straně najdete všude u soutěží obrázky výher (pokud je pořadatelé ke své soutěži přidají). Máte tak lepší představu, o co se hraje.

Kromě toho jsem k soutěžím do výpisu přidala i jednoduché informační ikonky, takže na první pohled zjistíte, zda je podmínkou účasti v soutěži registrace na webu pořadatele nebo jestli potřebujete mít účet na Facebooku. Svoji speciální ikonku mají také foto a video soutěže. Označila jsem soutěže podmíněné nákupem a ty, které v daný den končí.

CS-informacni-ikonky4. Poslední šance na výhru na jednom místě

Všechny končící soutěže o ceny mají kromě speciální ikonky také svůj samostatný výpis. Dostanete se na něj přes hlavní menu: Chci SOUTĚŽIT → Soutěže → Dnes končí.

5. Vidíte na první pohled, kde jste už byli

Jste-li věrní svému počítači, notebooku, tabletu či mobilu a k soutěžení tedy používáte vždy stejné zařízení, ve všech základních obrázkových výpisech na první pohled uvidíte, kde jste už byli.

Rozeznávací znamení je jednoduché – barva tlačítka „Soutěžit“. Poté, co přejdete na soutěž přes odkaz v katalogu České-soutěže.cz, přebarví se tlačítko z červené na tmavě šedou.

CS-navstivene6. Speciální vychytávka pro hlídání soutěží

Ti, kdo mají přihlášeno hlídání soutěží, mají k dispozici další vychytávku, která eviduje navštívené soutěže. Ta je trošku komplikovanější, tak si podrobnosti nechám na příště. Zatím si třeba můžete aspoň hlídání soutěží objednat. Třeba na to přijdete sami.

hlidani_souteziNež urvu čas na sepsání článku o tom, jak využít naplno hlídání soutěží, mám na vás jeden dotaz:

Je pro vás důležité vidět ve výpisech i datum zveřejnění soutěže?

Z mého pohledu to vzhledem k výše uvedeným úpravám zásadní není. Ráda bych výpisy zachovala co nejjednodušší, aby byly maximálně přehledné. Z vašich emailů ale vím, že právě tato informace některým z vás nejvíc chybí.

Uvědomuju si, že můj pohled jde z trochu jiné strany, proto se ptám, jak to vnímáte vy. Za všechny ohlasy (nejen na tuto otázku) předem děkuji 😉

Přeji vám všem hodně štěstí nejen při soutěžení.

Petra Vymětalová

Napsal/a Petra Vymětalová

Pořádám online soutěže od roku 2004, kdy jsem vytvořila svůj první web - VašeDěti.cz. Od roku 2012 provozuji katalog online soutěží České-soutěže.cz. Na základě takto získaných zkušeností jsem napsala podrobný návod na uspořádání přínosné online soutěže Nej soutěž - Krok za krokem k vymazlené online soutěži.

Co na to říkáte?

Budu ráda, když mi napíšete svůj názor.