Úřední šiml připravuje povinné registrace online soutěží

Aprílový článek 2015 🙂

Ministerstvo financí ČR nestíhá připravit avizovaný hazardní zákon, k 1. 1. 2016 tak zřejmě vejde v platnost pouze novela Loterijního zákona, která se však významně dotkne pořádání online soutěží.

Novela o online soutěžích

Ministr Babiš dnes ráno v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že se právníci se zaměří na online soutěže a podmínky jejich pořádání. Dle připravované novely zákona budou muset být všechny internetové soutěže od 1. ledna 2016 povinně uložené v registru Ministerstva financí ČR a to vždy nejpozději v den zahájení samotné soutěže. Na základě této registrace budou také probíhat pravidelné kontroly a audity online soutěží.

EU si na online soutěže také brousí zuby

Proslýchá se, že podobné nařízení by mělo od roku 2017 platit i v rámci celé EU. Zde zatím nejsou známy žádné detaily, vše se teprve bude projednávat.

Usnadníme vám to

Připravujeme propojení našeho katalogu soutěží České-soutěže.cz s registrem online soutěží MFČR. Všechny soutěže zařazené do našeho katalogu budou automaticky exportovány i do oficiálního registru.

Přečtěte si více

Podrobnosti k celé novele Loterijního zákona i propojení našeho katalogu s registrem MFČR netřeba nijak zdlouhavě studovat, stačí když se podíváte na datum zveřejnění tohoto článku 😉

Pokud výše uvedené zacloumalo s vaším tlakem, přijměte prosím malý dárek jako omluvu – stačí kliknout na obrázek:

april+omluva

Petra Vymětalová

Napsal/a Petra Vymětalová

Pořádám online soutěže od roku 2004, kdy jsem vytvořila svůj první web - VašeDěti.cz. Od roku 2012 provozuji katalog online soutěží České-soutěže.cz. Na základě takto získaných zkušeností jsem napsala podrobný návod na uspořádání přínosné online soutěže Nej soutěž - Krok za krokem k vymazlené online soutěži.

Co na to říkáte?

Budu ráda, když mi napíšete svůj názor.

2 thoughts on “Úřední šiml připravuje povinné registrace online soutěží”

  1. Musím sa priznať, dnes ma nikto nenachytal, mám tak náročný a ubehaný deň, že nikto ani nestihol, no email o tomto zásadnom kroku českej vlády a ministra Babiša ma zaskočil a chytal som zúrivosť 🙂
    Najmä čítať, že to možno prejde aj samotnou EÚ a budú to musieť zaviesť všetky krajiny. A potom to čítam celé aj na ceske-souteze a je to jasné, podarilo sa vám to 😀

    1. Tomáši, děkuji za reakci 🙂 Jsem ráda, že se apríl vydařil.
      Nezbývá než si přát, aby podobné návrhy padaly opravdu jen na apríla 🙂

Tento příspěvek se nedá komentovat.